Trwa ładowanie...
d2d65p6

Sąd odroczył proces "Hossa". Jest film z zatrzymania

Sąd przychylił się do wniosku obrony, żeby nie rozpoczynać dzisiaj procesu, ponieważ w czwartek Arkadiusz Ł. został zatrzymany. W związku z tym "Hoss" chce i może stawić się na rozprawach. Tymczasem policja opublikowała film z zatrzymania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymanie "Hossa"
Zatrzymanie "Hossa" (Policja)
d2d65p6

Sąd przychylił się do wniosku obrony. Następna rozprawa odbędzie się 19 maja. Proces nie mógł się też rozpocząć z powodu nieobecności prokuratora. Sąd zwrócił się do prokuratury o wyjaśnienie tej sytuacji.

Zatrzymania Hossa dokonali "Łowcy Cieni" z CBŚP we współpracy z policyjnym Zespołem Poszukiwań Celowych z Poznania, który wcześniej wytropił na Malcie podejrzanego o brutalne zabójstwo Kajetana P.

Mężczyzna ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu na Żoliborzu. - Aby uniknąć zatrzymania zmienił wygląd - zgolił włosy i brodę, a także zaczął nosić okulary. Jego syn, w przebraniu robotnika, donosił mu jedzenie. Podczas zatrzymania policjanci wyważyli drzwi, ponieważ Arkadiusz Ł. nie chciał ich otworzyć - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

Pierwsze zatrzymanie Arkadiusza Ł.

Mężczyzna już raz został zatrzymany. W lutym usłyszał zarzuty popełnienia, w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, czterech oszustw metodą "na wnuczka" na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł. Według śledczych członkowie jego grupy mają na swym koncie wielomilionowe wyłudzenia; średnio, przy jednorazowych oszustwach, były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro.

d2d65p6

Wtedy sąd zadecydował, że areszt dla Arkadiusza Ł. nie będzie konieczny i wyznaczył mu dozór policyjny. Jednak mężczyzna zniknął, a prokuratura wydała za nim list gończy.

Po czwartkowym zatrzymaniu „Hossa” Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zdecydował o przyznaniu nagród dla policjantów z Zespołu Poszukiwań w Poznaniu. Zostaną one wręczone w poniedziałek podczas uroczystości przyznania Krzyży Zasługi za Dzielność. W czwartek wieczorem minister na Twitterze gratulował policjantom zatrzymania "Hossa". "Mam nadzieję, że tym razem sąd zachowa się odpowiedzialnie" - napisał Błaszczak.

d2d65p6

Podziel się opinią

Share

d2d65p6

d2d65p6
Więcej tematów