Trwa ładowanie...
d32sikn
sąd

Sąd nie umorzył sprawy wydawcy "Mein Kampf", będzie proces

Sąd Rejonowy we Wrocławiu zdecydował, że nie umorzy postępowania przeciwko wrocławskiemu wydawcy "Mein Kampf". Sąd wyznaczył termin rozprawy na kwiecień. Warunkowego umorzenia postępowania domagała się prokuratura.

Share
d32sikn

Doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa złożył Wolny Kraj Związkowy Bawarii, któremu alianci przekazali prawa autorskie do "Mein Kampf" w 1948 r. na podstawie wyroku sądu w Monachium o skonfiskowaniu mienia należącego do Hitlera. W ten sposób rząd Bawarii, jako właściciel tych praw, chce uniemożliwić wydawcom upowszechniania treści faszystowskich.

Śledztwo przeciw polskiemu wydawcy "Mein Kampf", właścicielowi wrocławskiego wydawnictwa XXL, zostało wszczęte w kwietniu 2005 r. Wrocławska prokuratura rejonowa zarzuca mu rozpowszechnianie cudzego utworu bez uprawnienia. Wydawca ten ma już za sobą proces z powództwa cywilnego, zakończony ugodą, w której oprócz zakazu druku i rozpowszechniania zobowiązał się do wycofania wydrukowanego nakładu z hurtowni i księgarń na własny koszt.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d32sikn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32sikn
d32sikn
Więcej tematów