WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sąd Najwyższy Kanady zniósł ograniczenia dotyczące prostytucji

Sąd Najwyższy Kanady zniósł wszelkie ograniczenia, obowiązujące w tym kraju wobec prostytucji, w tym zakaz prowadzenia domów publicznych i zakaz poszukiwania klientów na ulicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd Najwyższy Kanady zniósł ograniczenia dotyczące prostytucji
(PAP/EPA, Fot: Malte Christians)
WP

W opinii sądu ograniczenia te w sposób sprzeczny z konstytucją naruszały bezpieczeństwo prostytutek.

Decyzja Sądu Najwyższego, podjęta przez dziewięcioro sędziów jednomyślnie, wejdzie w życie za rok. Okres ten ma umożliwić parlamentowi, jeśli taka będzie jego wola, znalezienie innego sposobu uregulowania sektora usług seksualnych.

Formalnie rzecz biorąc sama prostytucja jest w Kanadzie legalna, natomiast nielegalna jest większość towarzyszących jej zjawisk, w tym czerpanie korzyści z cudzego nierządu. W opinii Sądu Najwyższego związane z prostytucją zakazy są jednak zbyt rozległe i rażąco nieproporcjonalne.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP