Trwa ładowanie...
d4gveqk

Saakaszwili obywatelem Ukrainy i gubernatorem Odessy?

Rząd Ukrainy zaproponował, by szefem administracji obwodu odeskiego na południu kraju został były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili - przekazał minister ekologii Ihor Szewczenko. Ostateczną decyzję o nominacji podejmie prezydent Petro Poroszenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Saakaszwili obywatelem Ukrainy i gubernatorem Odessy?
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4gveqk

Dwaj deputowani do Rady Najwyższej (parlamentu) poinformowali, że Saakaszwili otrzymał obywatelstwo Ukrainy.

Informację o kandydaturze byłego prezydenta Gruzji na szefa odeskiej obwodowej administracji państwowej potwierdził wiceszef administracji ukraińskiego prezydenta Wałerij Czałyj. Wskazał, że rząd przedstawia swoje propozycje, a decyzja należy do głowy państwa. Na pytanie, czy - w jego ocenie - Poroszenko podpisze odpowiedni dekret, Czałyj odrzekł, że gdyby spytano go jako analityka, a nie jako przedstawiciela administracji, to oceniłby prawdopodobieństwo na 99 procent.

I ❤️ Odessa

Posted by Mikheil Saakashvili on 29 maja 2015

d4gveqk

Jak przekazała agencja Interfax-Ukraina, sam Saakaszwili na swoim Facebooku zamieścił wpis, w którym zapewnił o swej sympatii dla Odessy.

Były prezydent Gruzji na Ukrainie kieruje międzynarodową radą konsultacyjną ds. reform.

W Gruzji prokuratura generalna postawiła Saakaszwilemu latem zeszłego roku zarzuty nadużycia władzy. Dotyczą one m.in. rozpędzenia protestów antyrządowych w 2007 roku.

Zobacz również: Nagranie zaciętych walk na wschodniej Ukrainie dostało się do sieci

d4gveqk

Podziel się opinią

Share
d4gveqk
d4gveqk
Więcej tematów