Trwa ładowanie...
22-09-2014 06:05

"Rzeczpospolita": Premier Ewa Kopacz ma kredyt zaufania

Nowa premier Ewa Kopacz ma mniej przeciwników niż ustępujący szef rządu Donald Tusk. Ale aż 32 proc. z nas nie wie, co o niej myśleć - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita": Premier Ewa Kopacz ma kredyt zaufaniaŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d6iro0n
d6iro0n

Dobrze Kopacz jako kandydata na premiera ocenia 31 proc. Polaków. Przeciwnego zdania jest 37 proc. badanych. A to wyraźnie mniej przeciwników niż miał Tusk - 55 proc. w badaniu z początku września.

W tym porównaniu zwraca też uwagę duża grupa niezdecydowanych w swoich opiniach - co trzeciemu respondentowi (32 proc.) trudno powiedzieć, jak ocenia premier Kopacz. W przypadku Tuska było to 6-7 proc.

A to znaczy, że Polacy udzielają nowemu gabinetowi kredytu zaufania i od polityki nowej szefowej rządu zależy, czy niezdecydowani zmienią się w jej zwolenników czy przeciwników - wskazuje "Rz".

Ankietowanych spytano też o skład nowego rządu - 22 proc. wyraża oceny pozytywne, ale co trzeci (35 proc.) jest niezadowolony. Te recenzje są jeszcze ostrzejsze, jeśli wziąć pod uwagę tych badanych, którzy deklarują, że znają cały skład nowego gabinetu. W tej grupie dobrych ocen jest 31 proc., a złych - połowa (49 proc.).

d6iro0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6iro0n
Więcej tematów