Trwa ładowanie...
d4fipiz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Rzeczpospolita": Premier Ewa Kopacz ma kredyt zaufania

Nowa premier Ewa Kopacz ma mniej przeciwników niż ustępujący szef rządu Donald Tusk. Ale aż 32 proc. z nas nie wie, co o niej myśleć - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rzeczpospolita": Premier Ewa Kopacz ma kredyt zaufania
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4fipiz

Dobrze Kopacz jako kandydata na premiera ocenia 31 proc. Polaków. Przeciwnego zdania jest 37 proc. badanych. A to wyraźnie mniej przeciwników niż miał Tusk - 55 proc. w badaniu z początku września.

W tym porównaniu zwraca też uwagę duża grupa niezdecydowanych w swoich opiniach - co trzeciemu respondentowi (32 proc.) trudno powiedzieć, jak ocenia premier Kopacz. W przypadku Tuska było to 6-7 proc.

A to znaczy, że Polacy udzielają nowemu gabinetowi kredytu zaufania i od polityki nowej szefowej rządu zależy, czy niezdecydowani zmienią się w jej zwolenników czy przeciwników - wskazuje "Rz".

Ankietowanych spytano też o skład nowego rządu - 22 proc. wyraża oceny pozytywne, ale co trzeci (35 proc.) jest niezadowolony. Te recenzje są jeszcze ostrzejsze, jeśli wziąć pod uwagę tych badanych, którzy deklarują, że znają cały skład nowego gabinetu. W tej grupie dobrych ocen jest 31 proc., a złych - połowa (49 proc.).

d4fipiz

Podziel się opinią

Share

d4fipiz

d4fipiz
Więcej tematów