Trwa ładowanie...
02-09-2014 10:05

Rzecznik rządu: nowy premier do końca września. Nazwisko poda prezydent

Do końca września powinniśmy mieć nowego premiera - zapowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska w Polsat News. Rzecznik rządu wyjaśniła, że nazwisko nowego premiera poda prezydent Bronisław Komorowski.

Rzecznik rządu: nowy premier do końca września. Nazwisko poda prezydentŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d30jto8

Prezydent przedstawi nowego szefa rządu, gdy Donald Tusk złoży dymisję swojego rządu. - Do końca września powinniśmy mieć nowego premiera - mówiła Kidawa-Błońska. Dopytywana, powiedziała, że w październiku nowy premier będzie na pewno.

- Mam nadzieję, że to się wszystko uda złożyć, bo przecież to nie jest tylko decyzja pana prezydenta, pana premiera, ale musi to też przegłosować sejm. Ale ten kalendarz układa się w całość i jest to realne do wykonania - dodała.

Rzeczniczka rządu podkreśliła, że obecny premier chce jak najszybciej zamknąć najważniejsze sprawy dla kraju. Jak zaznaczyła, obecnie trwają prace nad projektem budżetu na rok 2015. - (Premier) zamyka sprawy związane z ustawami, o których mówił ostatnio w sejmie (...) To musi być pod rządami pana premiera zamknięte - zaznaczyła.

d30jto8

Kidawa-Błońska nie chciała spekulować na temat nazwiska przyszłego szefa rządu. Zaznaczyła, że cieszy się, iż na giełdzie pojawia się kilka nazwisk. Według niej świadczy to o dojrzałości Platformy Obywatelskiej.

Na sobotnim szczycie UE premier Donald Tusk został wybrany na nowego szefa Rady Europejskiej. Obejmie tę funkcję 1 grudnia. Tusk złoży rezygnację z urzędu premiera. Zapowiedział też, że będzie szefował Platformie Obywatelskiej do 1 grudnia, a później partia będzie musiała sobie radzić z nowym liderem.

d30jto8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30jto8
Więcej tematów