Trwa ładowanie...
d1q78ej

Rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji: Polska nie jest w ogóle przygotowana na cyberataki

Raport firmy Check Point zajmującej się bezpieczeństwem sieci pokazuje, że spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej, Polska jest najsłabiej chroniona przed cyberprzestępczością. Specjaliści uważają, że 10 spośród każdych 100 cyberataków przeprowadzanych na polskie instytucje, jest skutecznych. Rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji - Karol Manys mówi wprost: - Polska nie jest w ogóle przygotowana na cyberataki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji: Polska nie jest w ogóle przygotowana na cyberataki
(Fotolia, Fot: Rothlehner Florian)
d1q78ej

Raport NIK o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni nie pozostawia złudzeń o tym jak jest. - Po pierwsze brak stosownych regulacji prawnych, które precyzyjnie będą mówić, kto za co odpowiada w tym obszarze i jakie ma kompetencje. Po drugie brak odpowiednich środków finansowych - mówi dla TVN24 Krzysztof Kwiatkowski - prezes NIK.

Tymczasem Ministerstwu Cyfryzacji od trzech miesięcy nie udało znaleźć się odpowiedniej osoby na stanowisko wiceministra cyfryzacji, który byłby odpowiedzialny za cyberbezpieczeństwo. Resort bezskutecznie szuka specjalisty. Oferuje jednak etat z wynagrodzeniem w wysokości 9 tys. zł brutto, które dla wielu jest to po prostu zbyt niskie.

d1q78ej

Podziel się opinią

Share
d1q78ej
d1q78ej