Trwa ładowanie...
d5vug8w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rzecznik Kremla: wstrzymanie połączeń lotniczych Rosja-Ukraina to absurd

Całkowitym absurdem nazwał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wstrzymanie połączeń lotniczych między Rosją a Ukrainą. Jego zdaniem powstała sytuacja szkodzi interesom obu krajów, przewoźników i obywateli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Kremla: wstrzymanie połączeń lotniczych Rosja-Ukraina to absurd
(freeimages.com)
d5vug8w

- Nie raz podkreślaliśmy, że wstrzymanie połączeń lotniczych między Rosją a Ukrainą jest całkowitym absurdem i tak naprawdę jest sprzeczne z interesami zarówno przewoźników, jak i - przede wszystkim - Rosjan i Ukraińców. Mamy nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży - powiedział Pieskow.

25 września rząd Ukrainy powiadomił, że wprowadza zakaz lotów dla ok. 20 rosyjskich linii lotniczych, które znalazły się na ogłoszonej przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) liście osób i instytucji objętych sankcjami. Na liście sankcji RBNiO Ukrainy są osoby, które w opinii Kijowa poparły dokonaną przez Moskwę aneksję Krymu i konflikt z separatystami w Donbasie. Sankcje dotknęły także głównego rosyjskiego przewoźnika, Aerofłot.

W odpowiedzi Rosja ogłosiła, że wprowadza zakaz lotów dla ukraińskich linii lotniczych, obowiązujący od 25 października.

d5vug8w

25 października Ukraina całkowicie wstrzymała połączenia lotnicze z Rosją. Według ukraińskiego resortu infrastruktury to reakcja na brak odpowiedzi na prośbę Ukrainy do Federalnej Agencji Transportu Lotniczego Rosji (Rosawiacji) o wyjaśnienie przyczyn ograniczenia lotów do tego kraju dla ukraińskich linii lotniczych.

Moskwa i Kijów sygnalizowały już wcześniej gotowość rozmów na temat zniesienia zakazu lotów. W miniony piątek ukraiński minister infrastruktury Andrij Pywowarski powiedział, że w Brukseli prowadzone są konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami strony rosyjskiej. Ich wyników nie ogłoszono.

Rosyjskie agencje powiadomiły w czwartek, że Rosawiacja zaproponowała tego dnia Państwowej Lotniczej Służbie Ukrainy wznowienie rozmów na temat przywrócenia połączeń lotniczych.

Strona ukraińska otrzymała list Rosawiacji z propozycją przywrócenia połączeń - pisze w czwartek TASS, powołując się na rzeczniczkę ukraińskiego ministerstwa infrastruktury Irynę Kustowską. Potwierdziła ona, że Rosawiacja zaprezentowała swe stanowisko, lecz że jest ono dla Ukrainy nie do przyjęcia.

Ukraina utrzymuje, że rozmowy o wznowieniu połączeń lotniczych są możliwe pod warunkiem zaprzestania lotów rosyjskich przewoźników na Krym i uiszczenia kar grzywny za te nielegalne loty - pisze agencja Interfax-Ukraina.

d5vug8w

Podziel się opinią

Share

d5vug8w

d5vug8w
Więcej tematów