Trwa ładowanie...
d3u92sf

Rząd zmniejszy "świńską górkę"

Rząd podjął decyzję o interwencyjnym skupie 50 tysięcy ton półtusz wieprzowych. Wicepremier Jarosław Kalinowski decyzję rządu uzasadnił trudną sytuacją na rynku mięsa wieprzowego.

Share
d3u92sf

Na interwencję zostanie wydanych 235 mln zł. W ramach interwencji rolnicy dostaną średnio 3 złote 20 groszy za kilogram żywca wieprzowego.

Zdaniem Jarosława Kalinowskiego interwencja powinna przynajmniej na razie unormować sytuację na bardzo trudnym obecnie rynku mięsa wieprzowego.

Wicepremier zaznaczył, że rząd spodziewał się, iż wystąpi nadwyżka na rynku mięsa, ale - jak to określił - nikt nie spodziewał się, że tak zwana "górka świńska" będzie tak duża.

Uruchomienie interwencyjnego skupu mięsa nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni. Jarosław Kalinowski powtórzył po raz kolejny, że rząd zamierza zdjąć z rynku w sumie 150 tysięcy ton półtusz wieprzowych, ponieważ poza skupem interwencyjnym - już od stycznia - agencja skupuje 50 tysięcy ton mięsa na rezerwy państwowe. Kolejnych 40 tysięcy zostanie wyeksportowanych z dopłatą.

d3u92sf

Agencja Rynku Rolnego dopłaci też do przechowywania 10 tysięcy ton wieprzowiny. (an)

(RadioZet)
Źródło: (RadioZet)
d3u92sf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u92sf
d3u92sf
Więcej tematów