Trwa ładowanie...
d5zbmg1

Rząd Izraela zapowiada "ofensywne i defensywne działania" wobec terrorystów

• Po zamachu w Tel Awiwie premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że jego rząd podejmie "szereg ofensywnych i defensywnych działań" wobec terrorystów
• W ataku zginęły cztery osoby
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu (PAP/EPA, Fot: MAXIM SHIPENKOV)
d5zbmg1

Netanjahu zapowiedział, że policja, wojsko i służby bezpieczeństwa podejmą zdecydowane działania, by schwytać wszystkie osoby powiązane z atakiem w Tel Awiwie i zapobiec kolejnym zamachom.

Szef izraelskiego rządu przybył na targ Sarona w centrum Tel Awiwu, gdzie w środę wieczorem dwóch Palestyńczyków zastrzeliło trzy osoby. Czwarta zmarła w szpitalu na skutek odniesionych ran.

Wcześniej Netanjahu rozmawiał w pobliskim kompleksie budynków wojskowych z ministrami obrony i ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, Awigdorem Liebermanem i Giladem Erdanem. Na czwartek zaplanowano kolejne posiedzenie izraelskiego gabinetu bezpieczeństwa, podczas którego mają być ustalone dalsze działania Izraela po ataku w Tel Awiwie.

Tymczasem rządzący w Strefie Gazy radykalny Hamas zapowiedział kolejne zamachy.

Targ Sarona, w którego skład wchodzi kilkadziesiąt sklepów z żywnością i restauracji, położony jest niedaleko izraelskiego sztabu generalnego i kompleksu budynków ministerstwa obrony.

d5zbmg1

Podziel się opinią

Share
d5zbmg1
d5zbmg1
Więcej tematów