Trwa ładowanie...
Defence24

"Rz": Solidarna Polska najbardziej radykalną partią w kampanii do Parlamentu Europejskiego

Solidarna Polska chce być najbardziej radykalną partią w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. W kierownictwie partii zapadła decyzja, aby zradykalizować język i polityczny przekaz partii - pisze "Rzeczpospolita".
Share
Jacek Kurski
Jacek KurskiŹródło: WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski
d2h3xts

Problemem są przede wszystkim niskie notowania Solidarnej Polski w sondażach. Partia może nawet nie przekroczyć progu wyborczego przez co nie dostanie się do sejmu.

Efekty radykalizacji już są. Jak zwraca uwagę "Rz", posłowie Solidarnej Polski zablokowali przyjęcie przez sejm uchwały w sprawie 25. rocznicy stanu wojennego. Domagali się dopisania do niej akapitów o "bezkarności zbrodniarzy" czy "rabunkowej prywatyzacji". "I to mimo iż pięć lat wcześniej - jeszcze jako członkowie PiS - poparli uchwałę na 20. rocznicę bez takich zapisów" - podkreśla gazeta.

"Rz" przytacza również niedawną wypowiedź Jacka Kurskiego o Donaldzie Tusku. Chodzi o słowa wypowiedziane na wyborczej konwencji w Krakowie.

- Pani Małgorzata Tusk napisała w swojej książce, że "ten gnojek zniszczył jej życie". Przez panią Małgorzatę Tusk przemawia zbyt duża skromność. Dlatego, że ten gnojek spieprzył życie nie tylko jej. Spieprzył życie milionom Polaków! - mówił wtedy Kurski. "Kurski prowadzi prywatną i polityczną wojenkę z Tuskiem od ponad dwóch dekad" - zaznacza "Rz".

Źródło: Rzeczpospolita

d2h3xts

Podziel się opinią

Share
d2h3xts
d2h3xts
Więcej tematów