Trwa ładowanie...
dtz88r0

Ryszardowi Grobelnemu nie wystarcza Poznań. Chce rządzić całą Wielkopolską

Prezydent Poznania stanął na czele komitetu wyborczego Teraz Wielkopolska, który wystartuje w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego we wszystkich okręgach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszardowi Grobelnemu nie wystarcza Poznań. Chce rządzić całą Wielkopolską
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
dtz88r0

Ryszard Grobelny już kilka tygodni temu zapowiedział, że zamierza powalczyć o kolejną kadencję prezydenta Poznania. Podobnie jak w poprzednich wyborach chce też wystawić własną listę kandydatów do Rady Miasta. Jak się okazało, na tym jego ambicje się nie kończą, ponieważ wystawi też własny komitet w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i to we wszystkich okręgach Wielkopolski.

- Nie ma w tym żadnej sprzeczności, ponieważ silna Wielkopolska oznacza też silny Poznań - wyjaśnia Grobelny. - Cieszę się, że udało się zebrać liderów wielu różnych środowisk, którzy w wielu przypadkach mają już doświadczenie w pracy w samorządzie. Mam nadzieję, że nasza lista będzie świetnym uzupełnieniem dla list partyjnych. Już poprzednie wybory pokazały, że wyborcy zwłaszcza w mniejszych okręgach mają już dość partii. Nasz społeczny komitet może ich zachęcić do udziału w wyborach, a tym samym poprawić frekwencję - tłumaczy.

Plany Grobelnego i jego komitetu są ambitne. Liczą nie tylko na przekroczenie progu wyborczego, ale nawet na 20-30 proc. głosów. Gdyby optymistyczny scenariusz się ziścił, komitet Teraz Wielkopolska mógłby nawet współrządzić sejmikiem.

dtz88r0

- Wyobrażam sobie koalicję właściwie z każdym - przyznaje Grobelny. - Proszę zwrócić uwagę, że na naszych listach są ludzie o bardzo różnych poglądach - dodaje.

Prezydent przedstawił już nazwiska liderów swoich list w poszczególnych okręgach. W Poznaniu wystartuje poseł Polski Razem Dariusz Lipiński, w powiecie poznańskim wiceburmistrz Lubonia Rafał Marek, w Pile Grzegorz Piechowiak, w okręgu kalisko-ostrowskim wiceprezydent Ostrowa Stanisław Krakowski, w Koninie Elżbieta Siudaj-Podgoska, w Lesznie gen. Waldemar Jarczewski.

Na liście w Poznaniu znajdzie się także sam Grobelny, który jednak nie zamierza rezygnować z fotela prezydenta Poznania na rzecz pracy w sejmiku. - Startuję przede wszystkim w wyborach na prezydenta Poznania, ale chcę też wesprzeć swoim nazwiskiem listę do sejmiku - wyjaśnia.

Jeśli chodzi o priorytety programu wyborczego, Grobelny wskazuje rozwój kształcenia zawodowego w całej Wielkopolsce, poprawę bezpieczeństwa oraz spójną politykę transportową dla całego województwa.

dtz88r0

Podziel się opinią

Share

dtz88r0

dtz88r0
Więcej tematów