Trwa ładowanie...
d36t574

Ryszard Petru: napisałem list do naszych przyjaciół z prośbą o solidarność

Ryszard Petru prosi o wsparcie m.in. senatora Johna McCaina, wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, sekretarza generalnego ONZ António Guterresa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru: napisałem list do naszych przyjaciół z prośbą o solidarność
(PAP)
d36t574

Napisałem list do naszych przyjaciół na całym świecie z prośbą o solidarność w sprawie Sądu Najwyższego - poinformował na konferencji prasowej w Koszalinie lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Lista adresatów jest długa. Został wyslany do senatorów USA Johna McCaina, Richarda Durbina i Bena Cardina, przewodniczących Komisji Weneckiej, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Rady Europy, Trybunału Sprawiedliwości, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Amnesty International, Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) oraz sekretarzy generalnych ONZ i OBWE.

Przeczytaj także: Petru odpowiada na apel Wałęsy i Frasyniuka

d36t574

Zdaniem lidera Nowoczesnej "PiS jest gotów na wszystko". - Sejm jest, jak zobaczyliście państwo, ogrodzony barierkami. Z tego, co słyszałem, jest wynajęta firma, która w ciągu trzech godzin jest w stanie uzbroić Salę Kolumnową w sprzęt nagłaśniający - powiedział Petru. - Można powiedzieć tak: PiS zbrojnie jest w stanie przeprowadzić tę ustawę.

Petru powiedział, że właśnie dlatego apeluje do międzynarodowych instytucji zajmujących się praworządnością o przysłanie swoich delegacji na najbliższe posiedzenie Sejmu, na którym głosowana będzie ustawa o Sądzie Najwyższym.

- By przyjrzeli się jak PiS zmienia ustrój w Polsce - tłumaczył Petru.

d36t574

Podziel się opinią

Share

d36t574

d36t574
Więcej tematów