Trwa ładowanie...
deytnwa

Ryszard Krauze wrócił do kraju i biznesu

Ryszard Krauze dyskretnie wrócił do kraju, ustalił "Dziennik". Biznesmen pracuje w Gdyni i Warszawie. Rozmawia o wejściu inwestorów do swojej firmy, ale również zastanawia się, jak wystąpić przed komisją śledczą, bo niedługo dostanie od posłów wezwanie. Możliwe, że po prostu będzie milczał.

Share
deytnwa

Od początku stycznia był co najmniej pięć razy w warszawskim hotelu Marriott, gdzie jego firmy mają biura. W międzyczasie wyjeżdżał m.in. do Szwajcarii i Chin, gdzie załatwiał zbyt insuliny dla swojej spółki Bioton.

W sprawie przecieku dotyczącego akcji CBA przeciwko Lepperowi, Krauze jest nadal tajemniczy. Nie rozmawia o tej historii ze współpracownikami, nie przedstawia swego stanowiska i nie zamierza tego robić w wywiadach z dziennikarzami. Wraz z otoczeniem zastanawia się natomiast, jaką taktykę przyjąć przed komisją śledczą do spraw nacisków na służby specjalne.

Na pewno nie będzie rozmowny - usłyszał "Dziennik" od osoby z otoczenia Krauzego. Rozważał nawet nie stawienie się, ale mu to odradzono. Najbardziej prawdopodobny jest wariant złożenia krótkiego oświadczenia przez Krauzego lub jego prawnika i odmowa odpowiedzi na pytania, jak to miało miejsce w przypadku Lwa Rywina w 2003 roku, pisze "Dziennik". (PAP)

deytnwa

Podziel się opinią

Share
deytnwa
deytnwa
Więcej tematów