Trwa ładowanie...
d1gzdzz

Ryszard Kalisz: prokurator ma obowiązek działać w granicach prawa

Zdaniem Ryszarda Kalisza, prokurator ma obowiązek działać w granicach prawa. "Stawiając zarzuty uczestnikom zgromadzenia 16.12. przed Sejmem granice te przekracza" - napisał były polityk SLD na Twitterze, komentując fakt, że kolejny uczestnik manifestacji przed Sejmem z 16 grudnia 2016 roku usłyszał we wtorek zarzut.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Kalisz: prokurator ma obowiązek działać w granicach prawa
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d1gzdzz

To już czwarty uczestnik manifestacji, który usłyszał zarzuty w tej sprawie. W poniedziałek przedstawiono je dwu osobom - jednej zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego, drugiej - znieważenia dziennikarza. Wcześniej - 18 stycznia - podobny zarzut dot. znieważenia operatora telewizyjnego usłyszała jeszcze jedna osoba. Prokuratura nie ujawnia szczegółów.

W związku ze sprawą stołeczna policja opublikowała na swej stronie wizerunki osób, które mogły mieć związek z incydentami, do których doszło przed Sejmem; poinformowała również, że publikacja wizerunków nastąpiła na polecenie warszawskiej prokuratury okręgowej. W poniedziałek mec. Jarosław Kaczyński, który reprezentuje wzywanych do prokuratury uczestników protestu, poinformował, że ci, których wizerunki opublikowano w internecie, wystąpią o ochronę dóbr osobistych.

d1gzdzz

Podziel się opinią

Share

d1gzdzz

d1gzdzz
Więcej tematów