Trwa ładowanie...

Ryszard Czarnecki inwestuje w nieruchomości. Są warte prawie 5 milionów zł

Jak czytamy w oświadczeniu majątkowym europosła PiS, do Czarneckiego należą cztery mieszkania oraz samochód. Polityk posiada również oszczędności o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Share
Ryszard Czarnecki kupił w tym roku kolejne mieszkanie
Ryszard Czarnecki kupił w tym roku kolejne mieszkanieŹródło: PAP
d46ylwn

Na stronie Sejmu ukazały się oświadczenia majątkowe polskich europosłów. Zasiadający w PE politycy, podobnie jak posłowie z polskiego parlamentu, mają obowiązek corocznego publikowania danych dotyczących swojego stanu posiadania.

Ryszard Czarnecki jest posiadaczem czterech mieszkań o powierzchni 80, 126, 68 i 120 m kw. Trzy pierwsze nieruchomości należą do niego na zasadzie współwłasności małżeńskiej, czwarte mieszkanie na zasadzie wyłącznej własności. Łączna zadeklarowana wartość nieruchomości wyniosła 4,8 mln złotych.

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego dysponuje również oszczędnościami. Czarnecki zgromadził 15 227,32 złotych oraz 14 207,58 euro. Europoseł PiS nie wykazał w oświadczeniu żadnych zadłużeń ani wykupionych akcji bądź obligacji. Do majątku Czarneckiego należy także dziewięcioletnie Audi Q5, które obecnie jest wyceniane na około 60 tys. zł.

d46ylwn

W oświadczeniu figurowała również kwota, którą Czarnecki zarobił w Europarlamencie - to 102 572,16 euro. Wydaje się, że znaczną część tej sumy przeznaczył na wymienione wyżej mieszkanie o powierzchni 126 m kw, które nie znalazło się w poprzednim oświadczeniu majątkowym polityka.

Zobacz także: Skandal obyczajowy z udziałem posła PiS. Cymański komentuje

Europoseł lubi wydawać nie tylko na nieruchomości, czego dowodem są dwie karty kredytowe, o których wspomniał w dokumencie. Czarnecki dba też o przyszłość swojej rodziny. W 2015 roku polityk przyznał, że część swojej diety europosła przeznaczył na materiały wyborcze dla swojego syna, Przemysława Czarneckiego, który z powodzeniem ubiegał się o mandat poselski, startując z listy PiS we Wrocławiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46ylwn

Podziel się opinią

Share
d46ylwn
d46ylwn
Więcej tematów