Trwa ładowanie...
d4ncwvc

Ryszard C. trafi do szpitala na obserwację psychiatryczną

W ciągu najbliższych kilku dni Ryszard C. trafi do szpitala na obserwację psychiatryczną - informuje RMF FM. Taką decyzję podjęli prokuratorzy po zapoznaniu się z wynikami badań biegłych psychiatrów.
Share
d4ncwvc

Biegli psychiatrzy w zeszłym tygodniu przebadali napastnika z Łodzi. Do prokuratury dotarły już wyniki badań. Według nich, istnieją poważne przesłanki, że mężczyzna jest chory psychicznie.

Aby dokładnie sprawdzić, co mu dolega, trzeba przeprowadzić obserwację w szpitalu psychiatrycznym. Może ona potrwać nawet kilka tygodni. A to oznacza, że odwlecze się również śledztwo prowadzone przez prokuraturę. Niewykluczone, że mężczyzna trafi na przymusowe leczenie i nie będzie go można ukarać.

19 października do łódzkiej siedziby PiS wtargnął 62-letni Ryszard C., który zaatakował znajdujące się tam osoby. Zastrzelił Marka Rosiaka, męża b. wiceprezydent Łodzi, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego. Później - jak ustalili śledczy - strzelił do 39-letniego asystenta posła Jagiełły - Pawła Kowalskiego; gdy chybił, zaatakował go paralizatorem i ranił nożem. Świadkowie tragedii twierdzą, że krzyczał, iż chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i "powystrzelać pisowców".

d4ncwvc

Podziel się opinią

Share
d4ncwvc
d4ncwvc
Więcej tematów