Trwa ładowanie...

Ryszard C. jeszcze raz będzie zbadany przez psychiatrów?

Będzie prawdopodobnie wniosek o obserwację sądowo-psychiatryczną Ryszarda C., podejrzanego o zastrzelenie w łódzkiej siedzibie PiS Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego, i ranienie drugiego mężczyzny.
Share
Ryszard C. jeszcze raz będzie zbadany przez psychiatrów?
Źródło: PAP, Fot: Rafał Goły
d1a4rhg

Jak powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania, łódzka prokuratura otrzymała opinię biegłych psychiatrów i psychologa, którzy badali podejrzanego. Według rzecznika, biegli po przeprowadzonym badaniu nie byli w stanie ocenić poczytalności podejrzanego.

- Dlatego też najprawdopodobniej prokuratura skieruje do sądu wniosek o przeprowadzenie kolejnych badań. Konieczna będzie kilkutygodniowa obserwacja psychiatryczna - powiedział. Zaznaczył jednak, że taka decyzja może zapaść po dokładnym zapoznaniu się przez prowadzących śledztwo z opinią biegłych.

62-letni Ryszard C. wtargnął do łódzkiej siedziby PiS 19 października. Zaatakował znajdujące się tam osoby. Zastrzelił Marka Rosiaka, męża b. wiceprezydent Łodzi, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego. Później - jak ustalili śledczy - strzelił do 39-letniego asystenta posła Jagiełły - Pawła Kowalskiego; gdy chybił, zaatakował go paralizatorem i ranił nożem. Świadkowie tragedii twierdzą, że krzyczał, iż chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i "powystrzelać pisowców".

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej. Według śledczych w obu przypadkach motywem ataku była przynależność partyjna obu ofiar. W prokuraturze mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Łódzki sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

Jacek Walczak

d1a4rhg

Podziel się opinią

Share
d1a4rhg
d1a4rhg
Więcej tematów