Trwa ładowanie...
d1or4g8

Rynek spokojny po dymisji ministra Bauca

Mimo zdymisjonowania ministra Bauca, złotówka w środę umocniła się względem dolara i euro. Wzrosły również ceny obligacji.

Share
d1or4g8

Wprawdzie we wtorek, w odpowiedzi na informację o odwołaniu ministra finansów rynki zareagowały w pierwszej chwili spadkiem wartości złotówki, spadkiem cen obligacji skarbowych oraz niewielkim spadkiem cen akcji, ale wkrótce sytuacja powróciła do stanu poprzedniego. W środę natomiast sytuacja się jeszcze poprawiła, ponieważ złotówka zyskała na wartości wobec innych walut i wzrosły ceny obligacji.

Marek Zuber analityk Banku Przemysłowo-Handlowego poinformował, że złotówka na rynku międzybankowym wzmocniła się o 3 grosze w stosunku do dolara i o grosz w stosunku do euro. Jego zdaniem rynek uspokoiła wiadomość, że ministrem finansów została dotychczasowa wiceminister, Halina Wasilewska-Trenkner - od kilku lat przygotowująca budżety.

Marek Zuber podkreślił, że dla rynków i tak najważniejsze będzie to, jakie działania w sprawach budżetu podejmie nowy rząd, wyłoniony po wyborach.

W środę wzrosły także ceny obligacji. Marek Zuber uważa, że inwestorzy uznali ich ceny za bardzo atrakcyjne i zaczęli je kupować co spowodowało wzrost wartości. Pogorszyła się wprawdzie sytuacja na giełdzie, ale - zdaniem Marka Zubera - wpłynęła na to sytuacja na amerykańskich giełdach a nie stan naszych finansów publicznych. (ck)

d1or4g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1or4g8
d1or4g8
Więcej tematów