Trwa ładowanie...

Rutkowski i matka zaginionej apelują o pomoc

Zabójstwo lub samobójstwo to dwie
najbardziej prawdopodobne przyczyny zniknięcia 36-letniej
mieszkanki Zabrza Wioletty Rybki - ocenia detektyw Krzysztof
Rutkowski. O pomoc w poszukiwaniach i przekazywanie wszelkich
przydatnych w sprawie informacji apeluje policja, matka zaginionej
i zaangażowany przez nią detektyw.

Rutkowski i matka zaginionej apelują o pomocŹródło: PAP
d3dhupc
d3dhupc

My przyjmujemy dwie wersje - pierwsza to zabójstwo, druga - samobójstwo. Zaginiona mogła mieć powody do takiego kroku. Mamy wiele punktów zaczepienia, mamy również pewne podejrzenia w stosunku do męża zaginionej, ale trudno oskarżać kogokolwiek o popełnienie przestępstwa, gdy nie ma odpowiednich dowodów - powiedział Krzysztof Rutkowski.

Jak poinformowała podkom. Katarzyna Sendłak z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, zaginięcie 36-letniej Wioletty Rybki zgłosił 6 sierpnia jej mąż. Dzień wcześniej małżonkowie posprzeczali się. Gdy rano mąż obudził się, nie zastał żony w domu. Jednak jej rzeczy osobiste - torebka, dokumenty, telefon komórkowy, pieniądze i wartościowe przedmioty były na swoim miejscu.

Policja podjęła poszukiwania zaginionej. Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze, jest jednak zbyt wcześnie, aby przesądzać o okolicznościach zaginięcia - powiedziała podkom. Sendłak. Nic nie wskazuje na to, aby kobieta została uprowadzona.

Według Rutkowskiego piątkowa kłótnia małżeństwa z 9-letnim stażem miała podłoże w szerszym konflikcie. Mąż nie współpracuje z ludźmi detektywa. Matka wyklucza, by Wioletta wyjechała bez słowa z domu. Rozmawiała m.in. z jej przyjaciółką, która też wykluczyła, by Wioletta miała takie plany.

d3dhupc

Ma 4-letnią córkę, którą bardzo kocha. Nigdy nie zostawiłaby Oli, jest osobą odpowiedzialną - podkreśliła Irena Łutowicz.

Ludzie Rutkowskiego prowadzą poszukiwania zaginionej, penetrując m.in. kompleksy leśne. Do poszukiwań ma być też użyty śmigłowiec z kamerą termowizyjną.

Zdjęcie zaginionej Wioletty Rybki zamieszczono na stronach internetowych zabrzańskiej policji oraz Fundacji Itaka, pomagającej w poszukiwaniach zaginionych osób. Zaginiona wygląda na ok. 35 lat, jest szczupłej budowy ciała, waży ok. 50 kg, ma 165 cm wzrostu, włosy do ramion koloru blond z pasemkami, brązowe oczy i owalną twarz.

Prawdopodobnie w chwili zaginięcia była ubrana w czarne spodnie, pomarańczowe skarpetki, zieloną koszulkę z krótkim rękawem typu T- shirt, z pomarańczowym nadrukiem.

Na informacje o zaginionej czeka Zespół ds. Poszukiwań Osób Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu pod numerem telefonu 032á277 92 85. Można też informować policję pocztą elektroniczną na adres zabrze@policja.katowice.pl.

d3dhupc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhupc
Więcej tematów