Trwa ładowanie...
d3xq0wp
d3xq0wp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ruszył remont najbardziej zniszczonego odcinka "zakopianki"

We wtorek rozpoczął się generalny remont najbardziej zniszczonego odcinka tzw. zakopianki od Szaflar do Białego Dunajca. Prace potrwają do końca sierpnia, ale już podczas wakacyjnego szczytu nowa jezdnia ma być przejezdna - informuje GDDKiA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xq0wp

- Rozpoczęliśmy frezowanie liczącego 7,3 km odcinka jezdni, które potrwa dwa tygodnie. Według planu, nowa nawierzchnia ma być gotowa do początku wakacji, tak, aby turyści mogli już po nowej drodze dojechać na wypoczynek pod Tatry. W lipcu i sierpni w ciągu remontowanej zakopianki powstaną nowe pobocza, zatoki i dojścia do przystanków - powiedziała Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zaznaczyła, że remont jest konieczny z uwagi na znaczne zniszczenia drogi; ubytki, koleiny i pofalowanie.

W trakcie remontu droga nie będzie zupełnie zamknięta - ruch będzie odbywał się wahadłowo. Kierowcy mogą też wybierać drogi alternatywne kierując się z Nowego Targu na Bukowinę Tatrzańską, lub z Rabki - Zaborni drogą krajową nr 7 w kierunku Jabłonki i dalej przez Czarny Dunajec i Chochołów do Zakopanego. Przy zakopiance na tablicach świetlnych będą emitowane informacje o utrudnieniach i możliwych objazdach.

Całkowity koszt remont 7,3 km odcinka "zakopianki" to 12 mln zł.

d3xq0wp

Podziel się opinią

Share

d3xq0wp

d3xq0wp
Więcej tematów