Trwa ładowanie...
dijvb5t

Rozpoczął się konkurs "Rubinstein in memoriam"

Uroczystym koncertem rozpoczął się w piątek w Bydgoszczy V Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in memoriam". Uczestniczy w nim 53 muzyków z 10 krajów.

dijvb5t
dijvb5t

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego poprowadził Brytyjczyk Ian Hobson. Jako solista przy fortepianie wystąpił student Akademii Muzycznej w Poznaniu Piotr Stefański, który zdobył Grand Prix poprzedniej edycji "Rubinstein in memoriam".

W programie wieczoru znalazły się IV Symfonia f-moll Piotra Czajkowskiego, uwertura do "Rusłana i Ludmiły" Michała Glinki i III koncert fortepianowy d-moll Sergiusza Rachmanionowa.

Konkurs przeznaczony jest dla pianistów, którzy nie ukończyli 21 lat. Do udziału zgłosiło się 87 kandydatów, z których jury wyłoniło 53 osoby, w tym 24 Polaków. Najmłodszym uczestnikiem jest Joseph Moog z Niemiec.

Przewidziano trzy etapy konkursowych zmagań. Sześciu najlepszych pianistów zostanie zakwalifikowanych do finału, który odbędzie się 13 i 14 kwietnia. Imprezę, następnego dnia, zakończy koncert laureatów.

Pierwszy konkurs "Artur Rubinstein in memoriam" odbył się w 1993 r., a kolejne edycje w 1996, 1998 i 2000 r. (miz)

dijvb5t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijvb5t
Więcej tematów