ycipk-1fashv

Rozbudowa trasy S7 zostanie wstrzymana? Wszystko przez nietypowy powód

Ekolodzy chcą wstrzymania rozbudowy drogi ekspresowej S7 z Gdańska do Rabki-Zdroju. Działania drogowców mają mieć wpływ na środowisko. Powodem są nory chomika europejskiego, jednak na razie nie znaleziono samych gryzoni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powodem wstrzymania budowy trasy S7 są nory chomika europejskiego
Powodem wstrzymania budowy trasy S7 są nory chomika europejskiego (wikimedia.org, Fot: Agnieszka Szeląg)
ycipk-1fashv

Ekolodzy zarzucają inwestorom pracującym przy rozbudowie trasy S7 działanie na szkodę środowiska. Powodem jest znalezienie 55 nor chomika europejskiego, gatunku ściśle chronionego w Polsce. Nie odnaleziono na razie samych gryzoni. Gdyby osobniki się pojawiły, wówczas trzeba będzie przerwać budowę drogi ekspresowej, do czasu aż zwierzę zostanie przeniesione - podaje dziennikpolski24.pl.

Aktywiści na rzecz ochrony środowiska chcą dodatkowo zmienić zaplanowaną trasę. Ekologów nie przekonuje fakt, że na 13 km odcinku drogi przewidziano 5 przejść dla dzikich zwierząt. Inwestorzy posiadają też wszystkie pozwolenia środowiskowe. Aktywiści chcą wstrzymać unijną dotację na budowę trasy. Domagają się, aby prace zastopował sąd.

ycipk-1fashv

Droga ekspresowa S7 prowadzi z Gdańska do Rabki-Zdroju. Łączy aglomerację trójmiejską oraz warszawską, kielecką i krakowską. Wspomniany problem dotyczy odcinka od węzła Szczepanowice do węzła Widoma w województwie małopolskim. Budowa tego fragmentu drogi rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu.

Zobacz też: Rozbicie obrad Sejmu. Czy sięgną po podwyżkę ZUS?

ycipk-1fashv

Źródło: dziennikpolski24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1fashv

ycipk-1fashv
ycipk-1fashv