Trwa ładowanie...
d1lmla3

Rozbierają budynek przy rondzie Rataje w Poznaniu - ul. Jana Pawła II będzie szersza

Od kilku dni trwa rozbiórka pawilonu usługowego przy ul. Łacina w Poznaniu. To konieczne, aby mogła rozpocząć się przebudowa ul. Jana Pawła II, jednej z najważniejszych ulic tej części miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozbierają budynek przy rondzie Rataje w Poznaniu - ul. Jana Pawła II będzie szersza
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d1lmla3

Przebudowa ul. Jana Pawła II to jeden z etapów modernizacji układu drogowego wokół centrum handlowego, które powstaje przy rondzie Rataje. Galeria „Posnania” ma mieć powierzchnię 100 tys. metrów kwadratowych i być największym obiektem handlowym w województwie wielkopolskim.

Inwestor zobowiązał się także przeznaczyć 80 mln zł na przebudowę infrastruktury wokół miejsca, gdzie ma powstać galeria. Jedną z głównych inwestycji jest poszerzenie ul. Jana Pawła II łączącej ronda Rataje i Śródka, która na co dzień często się korkuje. Po przebudowie ulica ma mieć jeden dodatkowy pas ruchu, zyska też nowe chodniki, ścieżki rowerowe, a wszystkie media przebiegające w obrębie ulicy zostaną zmodernizowane. Prace przygotowawcze już się rozpoczęły.

- Zakończono już układanie ciepłociągu na odcinku od ul. Kórnickiej do ul. Łacina. Obecnie kontynuowane są również roboty związane z dalsza przebudową magistrali centralnego ogrzewania oraz instalacji teletechnicznych – informuje Małgorzata Kolczyńska, rzecznik prasowy inwestora.

d1lmla3

Prace nie powodują utrudnień dla pieszych i kierowców, gdyż częściowo są wykonywane metodą bezwykopową, przy użyciu specjalnego sprzętu, co minimalizuje utrudnienia w ruchu pieszym i samochodowym.

Najbardziej widocznym znakiem prowadzonych robót jest jednak rozbiórka jednego z budynków przy ul. Łacina, w którym mieścił się pawilon handlowo-usługowy. Było to konieczne, ponieważ budynek uniemożliwiał poszerzenie ulicy.

Całość przebudowy ul. Jana Pawła II na odcinku od ronda Rataje do ronda Śródka zakończy się w trzecim kwartale 2016 roku. Oprócz tego inwestor centrum handlowego zbuduje w okolicy także nowe przejścia dla pieszych, chodniki, przystanki komunikacji miejskiej oraz ponad 6 kilometrów ścieżek rowerowych. Powstaną też nowe drogi wewnętrzne stanowiące tzw. Ring Łaciny, którego podstawowym zadaniem będzie obsłużenie planowanych na tym terenie osiedli mieszkaniowych.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1lmla3

Podziel się opinią

Share
d1lmla3
d1lmla3
Więcej tematów