Trwa ładowanie...
dys2591

Róża Thun kpi z zaproszenia polityka PiS. Chodzi o mszę

Róża Thun, europosłanka Koalicji Europejskiej, opublikowała zaproszenie na mszę, jakie otrzymała od marszałka województwa świętokrzyskiego. "Czy do spowiedzi też zaprosi?" – kpi eurodeputowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Róża Thun opublikowała zaproszenie od polityka PiS
Róża Thun opublikowała zaproszenie od polityka PiS (PAP, Fot: Piotr Polak)
dys2591

13 września o 9:30 w bazylice katedralnej w Kielcach odprawiana była msza za rolników. Z tej okazji marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski z PiS rozesłał do polityków oficjalne zaproszenia. Jedno z nich otrzymała Róża Thun.

"Dziękuję za zaproszenie. Ciekawy zwyczaj. Marszałek zaprasza na mszę. Hmmm.... Nasuwają się pytania: czy sam odprawi? A może teraz marszałkowie również obejmują probostwa? Czy do spowiedzi też zaprosi?" – kpi europosłanka Koalicji Europejskiej.

W komentarzu do wpisu Maciej Lasek, poseł PO, opublikował screen wiadomości, jaką parlamentarzyści otrzymali od posła PiS Przemysława Czarnka. W wiadomości czytamy: "Na prośbę profesora Cezarego Tarachy przesyłam w załączniku tekst "Litanii do błogosławionego biskupa Władysława Gorala". Litania została zaaprobowana do użytku publicznego". "To taka nowa 'świecka' tradycja" – napisał Maciej Lasek w odpowiedzi do wpisu Róży Thun.

Zamykanie szkół przez koronawirusa. Michał Dworczyk odpowiada, co dalej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów