Trwa ładowanie...
d4jmqhx

Równonoc jesienna. Co wtedy się zmienia?

Co to jest równonoc jesienna? Kiedy następuje? I co się z nią wiąże?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Równonoc jesienna
Równonoc jesienna (Pixabay)
d4jmqhx

Równonoc jesienna. Kiedy przypada w 2020 roku?

Równonoc jesienna nie zawsze jest w tym samym momencie. Co roku warto więc sprawdzać, kiedy ma miejsce. W tym roku równonoc jesienna przypada na wtorek 22 września. Jej pojawienie się jest związane z początkiem astronomicznej jesieni. Chociaż kalendarzowa jesień rozpocznie się dopiero 23 września, to astronomiczna nadejdzie już 22 września.

Czym jest równonoc jesienna?

Równonoc jesienna, inaczej przesilenie jesienne, to moment, od którego Słońce przez najbliższe sześć miesięcy będzie bardziej oświetlało półkule południową Ziemi. Na półkuli północnej dni będą zatem krótsze.

d4jmqhx

Równonoc jesienna nastąpi dokładnie we wtorek 22 września o godzinie 15:31. Wtedy Słońce da dokładnie tyle samo światła półkuli północnej co południowej, ponieważ znajdzie się w takim położeniu, że promienie słoneczne będą padać prostopadle na równik. A my przywitamy wówczas astronomiczną jesień.

Podczas równonocy jesiennej dzień i noc trwają prawie tyle samo, po 12 godzin, jednak od tego czasu na półkuli północnej Słońce będzie już widoczne krócej na niebie. Tym samym dzień będzie się "kurczył" aż do 21 grudnia, gdy nastąpi przesilenie zimowe i po najkrótszym dniu w roku dni znów będą coraz dłuższe.

Pieniądze dla polityków. Bogdan Zdrojewski: liczę, że nie popełnimy błędu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jmqhx

Podziel się opinią

Share
d4jmqhx
d4jmqhx
Więcej tematów