Trwa ładowanie...
d2spizt

Rotfeld podsekretarzem stanu w MSZ

Adam Daniel Rotfeld został podsekretarzem stanu w
Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Nominację otrzymał w czwartek
od ministra Włodzimierza Cimoszewicza - poinformował Departament
Systemu Informacji MSZ.

d2spizt
d2spizt

Rotfeld urodził się 4 marca 1938 r. w Przemyślanach koło Lwowa. Ukończył Wydział Dyplomatyczno-Konsularny Szkoły Głównej Służby Zagranicznej w Warszawie. Ma tytuł magistra z zakresu międzynarodowego prawa publicznego.

W 1973 roku uczestniczył w pracach II fazy Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (KBWE) jako członek polskiej delegacji; brał udział w spotkaniach KBWE w Belgradzie (1977-78), Madrycie (1980-83) i Wiedniu (1986-89) oraz Forum Kulturalnym KBWE w Budapeszcie (1985).

Od 1989 roku pracował jako kierownik projektu badawczego w sztokholmskim Międzynarodowym Instytucie Badań nad Pokojem (SIPRI). W 1991 roku został wybrany dyrektorem SIPRI na pięcioletnią kadencję, a potem powtórnie na następną kadencję do 2001 r.

Jest redaktorem naczelnym głównej publikacji Instytutu - "SIPRI Yearbook. Armaments, Disarmament and International Security". (and)

d2spizt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2spizt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj