Trwa ładowanie...
d79ljio
IAR

Rosyjskie MSZ: mamy prawo rozmieścić broń atomową na Krymie

- Rosja ma prawo rozmieścić broń nuklearną na Półwyspie Krymskim - oświadczył szef wydziału kontroli zbrojeń w rosyjskim MSZ Michaił Uljanow, cytowany przez agencję Interfax.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie MSZ: mamy prawo rozmieścić broń atomową na Krymie
(Fotolia)
d79ljio

- Nie wiem, czy jest tam teraz broń nuklearna. Nie wiem nic o takich planach, ale co do zasady Rosja może to zrobić - oświadczył Uljanow, po czym zaznaczył: - Mimo że Kijów uważa inaczej.

"Krym stał się przyczółkiem"

W weekend naczelny dowódca sił NATO w Europie gen. Philip Breedlove powiedział w wywiadzie dla ukraińskiej TV 1+1, że Rosja przeprowadza militaryzację Krymu rozmieszczając tam nowoczesne rodzaje wojsk, w tym lotnictwo i marynarkę wojenną.

d79ljio

- Widzimy, że Krym już stał się przyczółkiem do dalszego użycia siły - mówił Breedlove.

Aneksja półwyspu

Rosja zaanektowała w marcu ub.r. należący do Ukrainy Półwysep Krymski w wyniku referendum uznanego za nielegalne przez Kijów i wspólnotę międzynarodową.

Prezydent Rosji Władimir Putin przyznał w filmie dokumentalnym, który nada rosyjska telewizja "Rossija-1", że nakazał aneksję Krymu jeszcze przed referendum ws. niepodległości półwyspu, zaledwie kilka godzin po odsunięciu od władzy prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Film ma zostać w całości wyświetlony w nadchodzących dniach.

d79ljio

Źródło: PAP, IAR

Zobacz również wideo: Demonstracje na Krymie

d79ljio

Podziel się opinią

Share
d79ljio
d79ljio
Więcej tematów