Trwa ładowanie...
d3u54a3
IAR

Rosyjska prasa: Polscy stratedzy nie wykluczają wojny

Polska obawia się napaści ze Wschodu - tak "Rossijskaja Gazieta" komentuje zapowiedź wzmocnienia oddziałów wojskowych na wschodnich granicach Rzeczpospolitej. Dziennik ze zdziwieniem zauważa, że Polacy poważnie biorą pod uwagę możliwość napaści ze strony Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska prasa: Polscy stratedzy nie wykluczają wojny
(Polska Zbrojna, Fot: kpt. Janusz Błaszczak)
d3u54a3

Rządowa gazeta przypomina, że szef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak zapowiedział przerzucenie znacznej części polskich oddziałów do baz zlokalizowanych na granicach z: Ukrainą, Białorusią i Rosją. Dziennik podkreśla, że w przygotowanej, nowej strategii obronnej naszego kraju, pierwszy raz od 1989 r. pojawił się punkt, wskazujący na możliwość bezpośredniego udziału Polski w działaniach wojennych. Oznacza to, że nie tylko wojsko, ale wszyscy Polacy powinni być gotowi na taką ewentualność. Gazeta podkreśla, że Polscy stratedzy nie wykluczają w takim razie wojny, a jeśli do takiej by doszło, Polacy mają się bronić.

"Rossijskaja Gazieta" dodaje, że taka strategia tworzyła się w trakcie zaostrzenia kryzysu ukraińskiego i stała się odpowiedzią na rosnące w Polsce przekonanie, że Rosjanie zajmą Ukrainę i ruszą na Polskę. Dziennik zauważa też, że z jednej strony eksperci uspokajają, iż Polakom nie grozi atak ze strony Rosji, a z drugiej Warszawa zwiększa wydatki na wojsko.

Gazeta zastanawia się, skąd pomysł, że Rosjanie mogliby napaść na Polskę. "To, co w Polsce jest całkiem poważnie dyskutowane, rosyjscy czytelnicy nie wierzą" - dodaje gazeta.

d3u54a3

Podziel się opinią

Share
d3u54a3
d3u54a3
Więcej tematów