Trwa ładowanie...
d2ca68w
d2ca68w

Rosyjscy studenci przepraszają za wojnę na Ukrainie

Wybaczcie nam - mówią rosyjscy studenci, którzy nagrali odpowiedź na wideo swoich ukraińskich kolegów. - Jest nam wstyd, że nasze państwo naruszyło terytorialną integralność Ukrainy, którą zobowiązało się szanować, i anektowało Półwysep Krymski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2ca68w

Nagranie zostało opublikowane na portalu openrussia.org, prowadzonym przez Fundację Otwarta Rosja Michaiła Chodorkowskiego.

- Nie możemy mówić w imieniu wszystkich studentów z całej Rosji. Mówimy w imieniu osób podzielających nasze poglądy. Studenci Ukrainy! Dziękujemy wam za wasze oświadczenie- mówią studenci z Rosji.

d2ca68w

To odpowiedź na opublikowane 30 stycznie oświadczenie ukraińskich studentów, w którym wzywali oni rosyjskich kolegów z moskiewskich uniwersytetów, by ci "podnieśli kurtynę informacyjną" i nie ufali ślepo w to, co słyszą w rosyjskich mediach. - Chcemy walczyć z wami na olimpiadach naukowych i igrzyskach olimpijskich, a nie w Donbasie - mówili młodzi mieszkańcy Kijowa.

Prokremlowski portal gosindex.ru zareagował wydając oświadczenie. "To nie są prawdziwi studenci. Prawdziwi studenci nie będą nikogo przepraszać" - pisze redakcja portalu.

d2ca68w

Podziel się opinią

Share
d2ca68w
d2ca68w
Więcej tematów