Trwa ładowanie...
d1ptr92

Rosyjscy dyplomaci wydaleni z USA i krajów UE. Jest odpowiedź

- Odpowiemy na wydalenie dyplomatów - powiedział Siergiej Ławrow na konferencji w Taszkiencie. Nie zabrakło w jego wypowiedzi mocnych słów. - Nie zawahamy się. Nie będziemy tolerować chamstwa - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od  9 marca 2004 ministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej jest Siergiej Ławrow
Od 9 marca 2004 ministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej jest Siergiej Ławrow (East News, Fot: Krystian Dobuszyński/Reporter)
d1ptr92

O wypowiedzi Ławrowa poinformował TASS. Wynika z niej, że Rosja nie będzie bezczynna i odpowie na wydalenie dyplomatów.

Jego zdaniem decyzja krajów zachodnich o wydaleniu dyplomatów - co nazwał "chamstwem" - to rezultat "szantażu ze strony USA".

- Jeśli jednemu, dwóm dyplomatom każe się wyjechać i szepcze po cichu, do ucha przeprosiny, to wiemy, że to wynik szantażu ze strony USA - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji.

d1ptr92

Przypomnijmy, że szefowa brytyjskiego rządu Theresa May uważa, że otrucia byłego agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala i jego córkę dokonały rosyjskie służby. Polska, Czechy i Estonia zdecydowały o wydaleniu rosyjskich dyplomatów.

Premier Mateusz Morawiecki zapytany o sprawę Skripala, powiedział, że "jest zbudowany solidarnością europejską". - Jesteśmy razem w tej tragedii, która spotkała Wielką Brytanię - zaznaczył.

Źródło: TASS

d1ptr92

Podziel się opinią

Share

d1ptr92

d1ptr92
Więcej tematów