Trwa ładowanie...

"Rossijskaja Gazieta": Czy Polaków wyślą na wojnę do Donbasu?

- Na Ukrainie stworzą maleńką Rzeczpospolitą - taki drwiący sposób "Rossijskaja Gazieta” komentuje przekazanie przez premiera Ukrainy Radzie Najwyższej do ratyfikacji porozumienia o utworzeniu międzynarodowej brygady, w skład której wejdą Polacy, Ukraińcy i Litwini. W tytule tekstu dziennik stawia pytanie: "Czy Polaków wyślą na wojnę do Donbasu?".

Share
"Rossijskaja Gazieta": Czy Polaków wyślą na wojnę do Donbasu?
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
df7y611

"Rossijskaja Gazieta” tłumaczy, że na razie nie ma prawnej możliwości, aby taki międzynarodowy oddział oficjalnie został wysłany w rejon konfliktu zbrojnego. Jednak, zdaniem dziennika, "już sam fakt utworzenia grupy bojowej z obywateli najbardziej antyrosyjsko nastawionych państw wzbudza obawy”.

Gazeta przekonuje, że to nie "jakieś tam kieszonkowe oddziały NATO", ale nawiązanie do historycznych związków Polski, Ukrainy i Litwy, czyli "maleńka Rzeczpospolita”.

df7y611

"Na pewno cel ci żołnierze będą mieli jeden: marsz na Moskwę” - pisze gazeta. Dalej, sarkastycznie dodaje, że ostatni taki pochód na stolicę Rosji zakończył się "śmiercią i podziałem Rzeczypospolitej”.

Zobacz również wideo: Stan wyjątkowy na wschodzie Ukrainy

df7y611

Podziel się opinią

Share
df7y611
df7y611
Więcej tematów