Trwa ładowanie...
d2tmixj

Rosjanie wywożą z Ukrainy wszystko, co się da

Rosjanie rozpoczęli masowy rabunek i wywożenie do Rosji wszystkiego, co ma jakąkolwiek wartość. Przede wszystkim kradną specjalistyczne wyposażenie fabryk i eksponaty muzealne. Używają do tego swoich ciężarówek, które przyjechały tu z „pomocą humanitarną” - donosi portal kresy24.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie wywożą z Ukrainy wszystko, co się da
(AP, Fot: Darko Vojinovic)
d2tmixj

Separatyści zdemontowali i wywieźli do Rosji niezwykle drogi sprzęt specjalistyczny do produkcji monokryształów szafiru z Zakładów Elektromaszynowych „Maszzawod-100″ w Ługańsku.Razem z cennym sprzętem zabrano 1000 pracowników i członków ich rodzin – poinformował pragnący zachować anonimowość funkcjonariusz miejscowej milicji, który był świadkiem tego zdarzenia.

Rosjan interesują przede wszystkim fabryki. W Krasnodonie z zakładów „Junost” wywieziono cały sprzęt do produkcji urządzeń rakietowych i aerokosmicznych. Z miejscowości Swietlicznoje wywieziono ciężarówką urządzenia należące do fabryki „Ługanskwoda”.

Zrabowano również wyposażenie fabryki „Topaz” w Doniecku, produkującej nowoczesne stacje radiolokacyjne, a także urządzenia fabryki amunicji w Ługańsku. Konwój złożony z 34 takich ciężarówek wrócił właśnie z łupem do Rosji.

d2tmixj

Podziel się opinią

Share

d2tmixj

d2tmixj
Więcej tematów