Trwa ładowanie...

Rosjanie wywożą z Ukrainy wszystko, co się da

Rosjanie rozpoczęli masowy rabunek i wywożenie do Rosji wszystkiego, co ma jakąkolwiek wartość. Przede wszystkim kradną specjalistyczne wyposażenie fabryk i eksponaty muzealne. Używają do tego swoich ciężarówek, które przyjechały tu z „pomocą humanitarną” - donosi portal kresy24.pl.

Share
Rosjanie wywożą z Ukrainy wszystko, co się da
Źródło: AP, Fot: Darko Vojinovic
d2uabhm

Separatyści zdemontowali i wywieźli do Rosji niezwykle drogi sprzęt specjalistyczny do produkcji monokryształów szafiru z Zakładów Elektromaszynowych „Maszzawod-100″ w Ługańsku.Razem z cennym sprzętem zabrano 1000 pracowników i członków ich rodzin – poinformował pragnący zachować anonimowość funkcjonariusz miejscowej milicji, który był świadkiem tego zdarzenia.

Rosjan interesują przede wszystkim fabryki. W Krasnodonie z zakładów „Junost” wywieziono cały sprzęt do produkcji urządzeń rakietowych i aerokosmicznych. Z miejscowości Swietlicznoje wywieziono ciężarówką urządzenia należące do fabryki „Ługanskwoda”.

Zrabowano również wyposażenie fabryki „Topaz” w Doniecku, produkującej nowoczesne stacje radiolokacyjne, a także urządzenia fabryki amunicji w Ługańsku. Konwój złożony z 34 takich ciężarówek wrócił właśnie z łupem do Rosji.

d2uabhm

Podziel się opinią

Share
d2uabhm
d2uabhm
Więcej tematów