Trwa ładowanie...

Rosjanie komentują wyniki amerykańskich wyborów

"Donald Trump wyrwał się do przodu" - napisała na swoich stronach internetowych „Rossijskaja Gazieta”. Dziennik na bieżąco informuje o wynikach głosowania w poszczególnych stanach.
Share
Rosjanie komentują wyniki amerykańskich wyborów
Źródło: AFP
d11n7d9

Z kolei „Kommiersant” cytuje opinie ekspertów, którzy sugerują, że niezależnie od tego, kto zwycięży w wyścigu do Białego Domu, to Stany Zjednoczone i świat i tak czeka kilka niespokojnych lat.

Agencja Ria Novosti zamieszcza komentarz Władimira Wasiliewa z instytutu Stanów Zjednoczonych i Kanady, który radzi, żeby z ogłoszeniem zwycięstwa Donalda Trumpa wstrzymać się do ogłoszenia ostatecznych wyników, bowiem w jego ocenie demokraci, którzy obecnie przegrywają, mogą w kilku stanach zażądać ponownego liczenia głosów. Historyk i politolog Aleksandr Pietrow jest zdania, że reset w stosunkach rosyjsko-amerykańskich nie zależy od zwycięstwa któregokolwiek z kandydatów, ale od ogólnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych.

Natomiast deputowany Dumy Państwowej Witalij Miłonow podkreśla, że jeszcze nigdy w historii Rosji Moskwa nie śledziła z taką uwagą przebiegu amerykańskich wyborów. Dodaje, że więcej pragmatyzmu w stosunkach Stanów Zjednoczonych z Rosją należy oczekiwać od Donalda Trumpa, który co prawda nie jest zawodowym politykiem, ale za to odnoszącym sukcesy biznesmenem.

Jak relacjonuje z Nowego Jorku specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, z dotychczasowych rezultatów wynika, że na Donalda Trumpa zagłosowało 53 procent mężczyzn, a na Hillary Clinton 54 procent kobiet. Donald Trump wygrał też wśród starszych wyborców, między 45-65 rokiem życia. Hillary Clinton zwyciężyła wśród młodszych Amerykanów między 18. a 44. rokiem życia.

d11n7d9

Podziel się opinią

Share
d11n7d9
d11n7d9
Więcej tematów