Trwa ładowanie...
d2so408

Rosja. Zatrzymano deportowanego z Polski Czeczena

Służby w Rosji podejrzewają Azamata Bajdujewa o przynależność do nielegalnego ugrupowania zbrojnego. Jednocześnie czeczeńskie ministerstwo spraw zagranicznych zaprzeczyło informacji o porwaniu Czeczena.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Azamat Bajdujew został zatrzymany i deportowany do Rosji
Azamat Bajdujew został zatrzymany i deportowany do Rosji (iStock.com)
d2so408

Agencja Interfax podała za czeczeńskim MSW, że mężczyzna przyznał się do wyjazdu do Syrii i dołączenia do walczących bojowników. Podczas jednego ze starć miał zostać ranny. W sprawie jego działalności w Syrii toczy się śledztwo. Mężczyzna kilka razy był przesłuchiwany.

W poniedziałek szef broniącej praw człowieka Human Rights Analysis Center Ahmed Gisajew poinformował o porwaniu Azamata Bajdujewa. Według niego, mieli za to prawdopodobnie odpowiadać przedstawiciele rosyjskich służb.

W kwietniu Azamat Bajdujew został zatrzymany w Polsce i podjęto decyzję o jego deportacji do Rosji. Z powodu tortur i prześladowania za jego działalność w Czeczeni miał ponad 10 lat temu zamieszkać w Europie. W zeszłym roku został zatrzymany w Belgii, bo służby podejrzewały go o udział w przygotowaniu zamachów terrorystycznych i bez stawiania zarzutów deportowano do Polski.

d2so408

Zobacz także: Otwarta wojna na lewicy. Andrzej Rozenek o Barbarze Nowackiej: pogubiła się

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2so408

Podziel się opinią

Share

d2so408

d2so408
Więcej tematów