Trwa ładowanie...
d51vxh6
rosja
10-04-2002 10:27

Rosja: zakaz wjazdu dla włoskiego księdza


Ksiądz Stefano Caprio z Włoch, który od ponad 10 lat pracuje w Rosji, otrzymał zakaz wjazdu do tego kraju - poinformował w środę Jewgienij Smirnow, generalny konsul Federacji Rosyjskiej w Mediolanie, gdzie obecnie przebywa włoski kapłan.

d51vxh6
d51vxh6

Konsul oświadczył, że nie jest upoważniony do wyjaśniania przyczyn takiej decyzji i nie uważa za konieczne udzielanie pisemnej odpowiedzi na pytanie księdza w sprawie nowej wizy. Odmowa wydania wizy działa przez 12 miesięcy i dopiero po tym okresie ksiądz Caprio będzie miał prawo starać się o nową, przy czym nie jest wykluczone, że odmowa wydania jej może zostać przedłużona - dodał rosyjski urzędnik.

Kiedy Caprio leciał z Moskwy do Mediolanu najpierw zabrano mu paszport, a kiedy go zwrócono okazało się, że w dokumencie nie ma ważnej przez rok wizy uprawniającej do wielokrotnego wjazdu do Rosji. Została ona odklejona od kartki paszportu.

Według ośrodka informacyjnego Konferencji Biskupów Katolickich Federacji Rosyjskiej placówki dyplomatyczne Włoch i Stolicy Apostolskiej próbują obecnie wyjaśnić okoliczności całego zdarzenia. (reb)

d51vxh6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d51vxh6
Więcej tematów