Trwa ładowanie...
d3swabc
IAR

Rosja: w piątek pogrzeb Michaiła Kałasznikowa

W piątek odbędzie się pogrzeb Michaiła Kałasznikowa. Legendarny twórca karabinu AK-47 spocznie na nowym podmoskiewskim cmentarzu wojskowym dla zasłużonych Rosjan. Konstruktor zmarł 23 grudnia w wieku 94 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michaił Kałasznikow
Michaił Kałasznikow (AFP, Fot: Natalia Kolesnikova)
d3swabc

Michaił Kałasznikow zostanie pochowany w centralnej alei cmentarza w Mytiszczach, który ma się stać rosyjskim panteonem narodowym. Nad jego trumną zostanie oddana salwa z Kałasznikowów.

Przez ostatnie dwa dni w Iżewsku, rodzinnym mieście konstruktora, ustawiały się kolejki ludzi chcących go pożegnać. Jak się ocenia, do trumny wystawionej w miejscowej cerkwi przyszło w tym czasie 60 tys. ludzi.

Dmitrij Rogozin, rosyjski wicepremier odpowiedzialny za przemysł zbrojeniowy podkreślał, że epoka Kałasznikowa nie zakończyła się wraz ze śmiercią konstruktora. - Szkoła zbrojeniowa stworzona przez Kałasznikowa i koncern noszący jego imię będą żyć i przynosić Rosji sławę - mówił Rogozin.

Michaił Kałasznikow zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Wczoraj wieczorem trumnę z ciałem konstruktora przewieziono samolotem do Moskwy.

d3swabc

Podziel się opinią

Share

d3swabc

d3swabc
Więcej tematów