Trwa ładowanie...
d2ko7uj
d2ko7uj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja uznała niepodległość Czarnogóry

Rosja poinformowała, że uznała
niepodległość Czarnogóry, która 21 maja na podstawie wyników
referendum ogłosiła zerwanie unii łączącej ją z Serbią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2ko7uj

"Według dekretu prezydenta Federacji Rosyjskiej, strona rosyjska uznaje republikę Czarnogóry jako państwo niezależne i suwerenne" oznajmiło w komunikacie rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rosja zaprasza Czarnogórę do "przeprowadzenia negocjacji w celu ustanowienia stosunków dyplomatycznych między obydwoma krajami na poziomie ambasadorów i otwarcia ambasad" - dodano w komunikacie.

Czarnogóra proklamowała swoją niepodległość 3 czerwca. W referendum za niezależnością od Serbii opowiedziało się 55,5% biorących udział w głosowaniu.

d2ko7uj

Podziel się opinią

Share

d2ko7uj

d2ko7uj
Więcej tematów