Trwa ładowanie...
d3npob0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja: nie wysłaliśmy żołnierzy na Ukrainę. Ukraina: dwa tysiące zabitych

Około dwa tysiące rosyjskich wojskowych zginęło dotychczas w konflikcie we wschodniej Ukrainie - poinformował rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Łysenko, powołując się na dane wywiadowcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja: nie wysłaliśmy żołnierzy na Ukrainę. Ukraina: dwa tysiące zabitych
(AFP, Fot: Bulent Kilic)
d3npob0

Rosja konsekwentnie nie przyznaje się do wysyłania na Ukrainę swoich żołnierzy i sprzętu bojowego jako wsparcia dla prorosyjskich separatystów, którzy od kwietnia walczą z ukraińskimi siłami rządowymi.

Według władz w Kijowie i ich sojuszników na Zachodzie istnieją jednoznaczne dowody na bezpośrednie zaangażowanie militarne Rosji na Ukrainie. Moskwa twierdzi, że rosyjscy żołnierze pojmani niedawno przez ukraińskie wojsko na wschodzie kraju zgubili się podczas ćwiczeń prowadzonych po rosyjskiej stronie granicy.

ONZ szacuje, że w następstwie ukraińskiego konfliktu między połową kwietnia a 27 sierpnia zginęło blisko 2600 ludzi, bez uwzględnienia 298 ofiar zestrzelenia samolotu malezyjskich linii lotniczych 17 lipca. Poprzednie dane na temat ofiar konfliktu na wschodniej Ukrainie - według stanu na 15 sierpnia - mówiły o minimum 2119 osobach, które straciły życie i co najmniej 5043 rannych.

d3npob0

Podziel się opinią

Share

d3npob0

d3npob0
Więcej tematów