Trwa ładowanie...

Rosja. Groził, że wysadzi bank w powietrze. Sprawca napadu zatrzymany

Mężczyzna, który napadł na oddział Sbierbanku w Tiumeniu na Syberii został zatrzymany przez funkcjonariuszy organów ścigania – informuje agencja Interfax. Wcześniej mężczyzna wziął co najmniej dwóch zakładników i zażądał pieniędzy. W wyniku napadu nikt nie ucierpiał.

Share
Rosja. Groził, że wysadzi bank w powietrze. Sprawca napadu zatrzymany
Rosja. Groził, że wysadzi bank w powietrze. Sprawca napadu zatrzymany Źródło: Getty Images, fot: Maxim Slutsky
d1xioex

"Według wstępnych danych, w wyniku negocjacji udało się przekonać przestępcę do uwolnienia wszystkich zakładników i poddania się" - podało źródło, na które powołuje się rosyjska agencja prasowa Interfax.

Z kolei jak przekazał dział prasowy Sbierbanku, nikt z zakładników oraz osób znajdujących się wewnątrz banku w momencie napadu nie ucierpiał.

d1xioex

Rosja. Napad na bank. Napastnik wziął zakładników i groził wysadzeniem budynku

Jak informowano wcześniej, mężczyzna z plecakiem, z którego wystawały przewody elektryczne groził wysadzeniem banku. Napastnik wziął także co najmniej dwóch zakładników, wśród których znalazł się szef napadniętej placówki. Zdesperowany sprawca zażądał również 15 milionów rubli.

"Mężczyzna przyniósł do banku plecak, z którego widać było przewody. Twierdził, że ma przy sobie zaimprowizowany ładunek wybuchowy. Wziął jako zakładników dwóch pracowników banku i żądał okupu w wysokości 15 milionów rubli" – przekazało agencyjne źródło.

Napad na bank w Rosji. Sprawca ma problemy psychiczne

Jak podaje rosyjski Interfax, sprawca napadu na oddział Sbierbanku ma problemy z "niestabilną psychiką". Ze wstępnych ustaleń agencji wynika również, że napastnik korzystał wcześniej z pomocy psychiatry i brał leki.

d1xioex

Wiadomo też, że w jego plecaku podczas napadu nie znajdowały się żadne ładunki wybuchowe, lecz atrapa.

Źródło: Interfax

ZOBACZ TEŻ: Sprawozdanie finansowe Hołowni odrzucone przez PKW. Polityk się tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1xioex

Podziel się opinią

Share
d1xioex
d1xioex
Więcej tematów