Trwa ładowanie...

Rosja chce rozejmu na wschodniej Ukrainie

Rosja apeluje o rozejm na wschodzie Ukrainy. - Ukraina powinna uczynić pierwszy krok i zakończyć operację wojskową w obwodach donieckim i ługańskim - powiedziała przewodnicząca Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Walentina Matwijenko.

Share
Rosja chce rozejmu na wschodniej Ukrainie
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2j2pbw

W wywiadzie dla rosyjskiej telewizji państwowej Matwijenko podkreśliła, że militarne rozwiązanie konfliktu na wschodzie i południu Ukrainy nie jest i nie będzie możliwe.

Zapewniła, że Rosja gotowa jest uczynić wszystko, by skłonić separatystów do złożenia broni i rozpoczęcia negocjacji, ale pod warunkiem, że władze w Kijowie polecą przerwać ogień i wstrzymają "operację karną przeciwko pokojowo nastawionym obywatelom na wschodzie i południu kraju".

Przewodnicząca Rady Federacji skomentowała także inauguracyjne przemówienie nowego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, który zapowiedział zacieśnienie współpracy z UE i USA. - To nic więcej jak tylko iluzje pana Poroszenki. Nowe władze w Kijowie powinny wreszcie zrozumieć, że bez Rosji Ukraina nie wyjdzie z kryzysu, zarówno politycznego, jak i gospodarczego - powiedziała Matwijenko.

d2j2pbw

Podziel się opinią

Share
d2j2pbw
d2j2pbw
Więcej tematów