Trwa ładowanie...
d1d9zl1
IAR

Rosja broni się przed aneksją Osetii Południowej

Osetia Południowa chciałaby zjednoczyć się z Rosją. Informację taką przekazał samozwańczy prezydent tego zbuntowanego regionu Gruzji Leonid Tibiłow. Separatysta dodał, że na razie tego typu działania nie zostaną podjęte, ponieważ Cchinwali nie chce zaszkodzić Moskwie, która po aneksji Krymu znalazła się w trudnej sytuacji geopolitycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Kirill Kudryavtsev)
d1d9zl1

Tibiłow w rozmowie z agencją TASS przypomniał, że już od dawna rozważany jest projekt połączenia Osetii Południowej z Północną. "Jednak obecnie Rosja znajduje się w trudnej sytuacji geopolitycznej i władze Osetii Południowej nie chcą jej szkodzić” - cytuje wypowiedź samozwańczego prezydenta rosyjska agencja.

Rejon Cchinwali jest integralnym terytorium Gruzji, nad którym Tbilisi utraciło kontrolę w 2008 r. po wojnie z Rosją. Gruziński parlament uznał Osetię Południową i Abchazję za tereny czasowo okupowane przez rosyjskie wojska. Natomiast Moskwa ogłosiła niepodległość zbuntowanych regionów i podpisała z nimi traktaty o przyjaźni i współpracy, które nazywane są przez ekspertów „pełzającą aneksją”.

d1d9zl1

Podziel się opinią

Share
d1d9zl1
d1d9zl1
Więcej tematów