Trwa ładowanie...
datkofn

Roman Jagieliński Ambasadorem Dobrej Woli

(inf. własna)

datkofn
datkofn

Za niespełna 5 dni dzieci obchodzą swoje święto. Z tej właśnie okazji w niedzielę w Starej Miłośnie odbył się Festyn Charytatywny Uśmiech dziecka. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wszystko po to, by na twarzach ponad tysiąca dzieci, które przyszły na zabawę, pojawił się uśmiech. A pojawiał się często. Choćby wtedy, gdy każde z dzieci dostało prezent.

Festyn rozpoczął się aukcją obrazów, z której cały dochód zostanie przeznaczony na udoskonalenie metod leczenia dzieci chorych na cukrzycę. Potem był piknik, konkursy i dużo muzyki. Na scenie pojawił się zespół Vox; śpiewała Danuta Stankiewicz.

Najważniejszym punktem festynu było wręczenie Orderu Uśmiechu Romanowi Jagielińskiemu, który jednocześnie został uhonorowany tytułem Ambasadora Dobrej Woli. _ Jestem dumny, zaskoczony i bardzo, bardzo szczęśliwy_ - powiedział * Wirtualnej Polsce* polityk.

Tytuł Ambasadora Dobrej Woli dostają nieliczni. Przyznawany jest przez Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF) tym, którzy poświęcają swój czas i serce dla poprawy sytuacji dzieci. Jagieliński otrzymał ten tytuł w dowód uznania za aktywną pomoc dzieciom z polskich szkół.

Polityk obiecał, że w dalszym ciągu będzie wspierał działania na rzecz dzieci. _ Najbliższą inicjatywą jest zaproszenie 20 dzieci z Kazachstanu do Polski. Przyjadą do nas już w lipcu_ - powiedział Jagieliński.

* Wirtualna Polska* sprawowała patronat medialny nad Festynem. (mon)

datkofn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
datkofn
Więcej tematów