ycipk-224gjv

Roman Giertych wzywa policję z powodu ekipy TVP. "Prywatne domy nie należą jeszcze do PiS"

Dziennikarze TVP zjawili się pod kancelarią Romana Giertycha, który broni posła PO Stanisława Gawłowskiego. Adwokat kazał im opuścić korytarz, ale ci odmówili, wobec czego ten zadzwonił na policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych domaga się usunięcia dziennikarzy TVP sprzed drzwi jego kancelarii
Roman Giertych domaga się usunięcia dziennikarzy TVP sprzed drzwi jego kancelarii (Twitter)
ycipk-224gjv

Sejm w czwartek zgodził się na tymczasowe zatrzymanie i aresztowanie Stanisława Gawłowskiego. Były wiceminister środowiska za rządów PO nie pojawił się jednak na głosowaniu, ponieważ udał się do kancelarii swojego pełnomocnika Romana Giertycha. Polityk PO dobrowolnie zrzekł się immunitetu. Prokuratura ma zamiar przedstawić mu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

Prawnik napisał na Twitterze, że jeśli parlamentarzyści przegłosują zgodę na zatrzymanie posła PO, to będzie to "pierwsze polityczne zatrzymanie od roku 1989 r.". Podał też adres swojej kancelarii. Na miejsce przyjechali dziennikarze różnych redakcji, w tym TVP.

ycipk-224gjv

Giertych nie był zadowolony z ich obecności, więc nakazał im opuszczenie schodów, które blokowali przed kancelarią. Ci odmówili, więc adwokat wezwał policję zarzucając ekipie TVP naruszenie miru domowego.

Zobacz także: Żakowski: Kaczyński powienien wyjść i powiedzieć: "musimy zamknąć te poszukiwania"

ycipk-224gjv

"Policja wynosiła Obywateli RP, niech sprawdzą się u mnie. Prywatne domy nie należą jeszcze do PiS" - komentował całą akcję prawnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-224gjv
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-224gjv

ycipk-224gjv
ycipk-224gjv