Trwa ładowanie...
30-01-2015 07:03

Rolnicy do Ewy Kopacz: rozmowy albo protest

Albo w piątek będą rozmowy, albo zwołujemy kongres i ogłaszamy protest - alarmują rolnicy z OPZZ. Producenci zrzeszeni w tej organizacji chcą negocjacji z premier Ewą Kopacz na temat trudnej sytuacji w branży. W tym celu przesłali szefowej rządu swoje postulaty.

Rolnicy do Ewy Kopacz: rozmowy albo protestŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3nlijp
d3nlijp

Lider rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski chce, by rząd poważnie zastanowił się nad swoją pomocą dla tego segmentu gospodarki. Przypomina, że było to możliwe w przypadku lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego oraz górników pracujących w Kompanii Węglowej. Jak dodaje, rolnicy nie oczekują "gwiazdki z nieba". Chcą jedynie otrzymywać godziwe wynagrodzenie za ciężką pracę.

Chęć rozmowy z rolnikami wyraziło Ministerstwo Rolnictwa. Izdebski uważa jednak, że to słowa bez pokrycia. Dodaje, że w ubiegły piątek członkowie resortu spotkali się na mediacjach z przedstawicielami czołowych ogólnopolskich organizacji rolniczych. Rolnicze OPZZ nie otrzymało na nie zaproszenia. - Minister Sawicki takim zachowaniem pokazuje, kto rzeczywiście broni interesów rolników - mówi.

Rolnicze OPZZ zapowiedziało swój masowy strajk w Warszawie. Przyjmie on formę marszu lub "zielonego miasteczka" w centrum stolicy. Producenci chcą rozmawiać z rządem o szeregu rekompensat. Między innymi za zniszczone uprawy przez dziki, a także dwuletni zakaz uboju rytualnego czy niskie ceny rynkowe surowców.

Zobacz: Rolnicy przynieśli do sejmu żywego dzika

d3nlijp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nlijp
Więcej tematów