Trwa ładowanie...
d2g1to0

"Rola Polski w UE - pokornie spełniać żądania Niemców"

Polska w Unii Europejskiej przyjęła rolę wasala i pokornego wykonawcy żądań kanclerz Niemiec Angeli Merkel - tak wyniki niedzielnego nieformalnego spotkania unijnych przywódców ocenili liderzy Naprzód Polsko: Janusz Dobrosz, Dariusz Grabowski i Janusz Szewczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rola Polski w UE - pokornie spełniać żądania Niemców"
(PAP)
d2g1to0

Zdaniem liderów Naprzód Polsko, PO i PiS, które ponoszą odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zapaść polskiej gospodarki, próbują przedstawić się jako obrońcy narodowego interesu i rzecznicy polskiej racji stanu w negocjacjach z UE.

Przewodniczący rady politycznej Naprzód Polsko Dariusz Grabowski powiedział, że o roli Polski jako wasala w UE świadczy m.in. stanowisko rządu, który razem z większością unijnych państw, poparł w niedzielę sprzeciw Niemiec wobec węgierskiego planu miliardowej pomocy dla wschodnioeuropejskich członków UE. O przyjęcie takiego planu apelował w niedzielę rano premier Węgier Ferenc Gyurcsany.

- Gdy pani Merkel mówi, że nie chce słyszeć o propozycji węgierskiej, a rząd polski ustami premiera mówi, że jest to jakaś kuriozalna propozycja i absolutnie jest temu przeciwny, to nie ma innego określenia jak wasalizm i wysługiwanie się Niemcom - powiedział Grabowski.

d2g1to0

Liderzy Naprzód Polsko zwrócili się także z apelem do rządu o "ujawnienia prawdy o dramacie polskiej gospodarki i umożliwienie realizacji programu ratowania państwa przez środowiska, które od dawna ostrzegały przed nadciągającym kryzysem".

W niedzielę, Naprzód Polsko i Stronnictwo "Piast" zawarły umowę o współpracy politycznej i programowej oraz o wspólnym starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Ruch Społeczny Naprzód Polsko tworzą głównie byli politycy LPR, a Stronnictwo "Piast" - byli działacze PSL.

d2g1to0

Podziel się opinią

Share

d2g1to0

d2g1to0
Więcej tematów