WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zabójstwo

Rodzinna tragedia - trzy osoby zastrzelone

Do rodzinnej tragedii doszło w
Prusicach k. Wrocławia. Oficer straży granicznej w Kłodzku
zastrzelił 1,5-rocznego synka i szwagierkę, postrzelił trzy inne
osoby i popełnił samobójstwo. Jedną z rannych jest jego żona -
prokurator z Trzebnicy. Na razie nie są znane motywy jego działania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci wynoszą zwłoki
Policjanci wynoszą zwłoki (PAP, Fot: Adam Hawałej)
WP

Jak poinformował Leszek Karpina, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, do tragedii doszło w niedzielę ok. godz. 13.30. Mężczyzna wrócił do domu. Wyciągnął broń i najpierw zastrzelił swojego 1,5-rocznego synka. Potem postrzelił żonę i zabił jej siostrę. Następnie ranił teściową i swojego ojczyma. Na koniec wyszedł do drugiego pokoju i tam zastrzelił siebie - powiedział Karpina.

Mężczyzna strzelał z broni krótkiej, prawdopodobnie służbowej, którą miał na stanie.

Ranni zostali przewiezieni do wrocławskich szpitali. Na miejscu tragedii pracuje sekcja kryminalna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz prokuratorzy.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP