Trwa ładowanie...
d2qmfaw

Rocznica wybuchu II wojny światowej. Krystyna Pawłowicz uderza w Niemcy

Politycy biorą udział w obchodach 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jednocześnie nawiązują do tamtych wydarzeń w mediach społecznościowych. W ich gronie znalazła się Krystyna Pawłowicz. Jej komentarz różni się jednak od pozostałych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz jest znana z ostrego języka w mediach społecznościowych
Krystyna Pawłowicz jest znana z ostrego języka w mediach społecznościowych (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2qmfaw

Posłanka Krystyna Pawłowicz nie przebiera w słowach w swoim najnowszym twitterowym wpisie. "Niemcy, nie licząc Rosjan, zamordowali pięć milionów Polaków, tj 1/6 ludzkich strat całej II wojny światowej" - napisała.

Po tym zdaniu przeszła do diagnozy obecnych relacji polsko-niemieckich. "Dziś zrzucają swe zbrodnie na 'nazistów', na samych Polaków, a widząc 'akcje' swej kolumny w Polsce, nie chcą już nawet za zbrodnie przepraszać ani reparacji płacić" - podkreśliła.

Choć jej wpis kończy się tymi słowami, dodała jeszcze kilka, odpowiadają na komentarz internauty. "Trzaskowski nawet nie chce nazywać zbrodniarzy po imieniu. Boi się utraty funduszy na kampanie od cioci Angeli?" - napisał użytkownik. Pawłowicz zareagowała. "
Bo on myśli, że kandyduje w Berlinie..." - zaznaczyła.

d2qmfaw

Przypomnijmy, że w mediach społecznościowych do sobotniej rocznicy nawiązali między innymi premier Mateusz Morawiecki czy były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Oni zaś wypowiedzieli się w spokojniejszym tonie.

Zobacz także: "Tłit". Michał Kamiński o billboardach z Kaczyńskim: zareagowali z wściekłością, to celny strzał

"1 września 1939 r. niemiecka agresja na Polskę rozpoczęła II wojnę światową. Nasi ojcowie stanęli w samotnym boju nie tylko w obronie Polski, lecz także innych narodów oraz świata. Stanęli w obronie człowieczeństwa przed barbarzyńską machiną zagłady. Cześć ich pamięci!" - napisał szef rządu.

Tusk zacytował z kolei słowa Jana Pawła II: "Każdy z was znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć..., jakiś porządek prawd i wartości. Nie można zdezerterować. JP II. Wciąż aktualne".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qmfaw

Podziel się opinią

Share
d2qmfaw
d2qmfaw