Trwa ładowanie...

Robert Nowaczyk przed komisją o Mariuszu Kamińskim

- Kuba R. powiedział, że jakbym oddał 30 proc. dochodów z reprywatyzacji, to CBA będzie mnie ochraniać. Na pytanie, czy to jest możliwe, opowiadał mi, że na imprezach dochodziło do takich pijaństw, że niejaki Mariusz Kamiński chodził na czworaka i całował się z psem - zeznał w czwartek przed komisją ds. reprywatyzacji Robert Nowaczyk, prawnik specjalizujący się w odzyskiwaniu warszawskich nieruchomości.

Robert Nowaczyk przed komisją o Mariuszu KamińskimŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
dgugtb8
dgugtb8

Robert Nowaczyk jako świadek zeznawał w czwartek przed komisją reprywatyzacyjną. Nowaczyk jest prawnikiem specjalizującym się w odzyskiwaniu warszawskich nieruchomości. W związku z zarzutami dotyczącymi nieprawidłowości przy procesach reprywatyzacyjnych, od lutego 2017 do sierpnia 2018 przebywał w areszcie. Dziś czeka na proces, grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

- Jedyną rzeczą o której mogę powiedzieć, to były moje rozmowy z Jakubem R., gdy ten zakończył prace w BGN [Biuro Gospodarki Nieruchomościami w ratuszu - red.]. On opowiadał mi, bym pomógł mu szukać haki na Hannę Gronkiewicz-Waltz, że bardzo mu to pomoże. Potem Kuba R. powiedział, że jakbym oddał 30 proc. dochodów z reprywatyzacji, to CBA będzie mnie ochraniać. Na pytanie, czy to jest możliwe, Kuba R. opowiadał mi, że na imprezach dochodziło do takich pijaństw, że niejaki Mariusz Kamiński chodził na czworaka i całował się z psem. To są nielegalne działania. Mówię to pod przysięgą - powiedział Nowaczyk (pisownia oryginalna).

"Towarzyskie spotkania"

Mowa o Jakubie R., b. wicedyrektorze Biura Gospodarki Nieruchomościami, oskarżonym o przyjmowanie milionowych łapówek za dziką reprywatyzację nieruchomości warszawskich. Jak podała w lutym 2018 r. "Gazeta Wyborcza", Jakub R. był dobrym znajomym Macieja Wąsika, Mariusza Kamińskiego i Ernesta Bejdy, czyli najważniejszych osób w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym za poprzedniego rządu PiS. Panowie mieli wielokrotnie spotykać się prywatnie - jeździli razem na wakacje, bawili się na weselach i świętowali chrzciny.

dgugtb8

W połowie stycznia tego roku Jakub R. wyszedł z aresztu za poręczeniem majątkowym. W sądzie jest akt oskarżenia przeciwko niemu i niedługo może zostać wyznaczona pierwsza rozprawa.

- Nie mam nic do powiedzenia w tej chwili - powiedział Wirtualnej Polsce Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb Mariusza Kamińskiego, poproszony o komentarz do tych rewelacji. - Jeżeli minister Kamiński zdecyduje się skomentować te zeznania, dam państwu znać - dodał.

Komisja ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich działa od maja 2017 r. Jej pomysłodawcą i przewodniczącym jest Patryk Jaki, były poseł Solidarnej Polski.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

dgugtb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgugtb8
Więcej tematów