Trwa ładowanie...

Robert Biedroń składa życzenia TV Trwam: pierwszej telewizji, w której bezdomni rozdają samochody

15 lat temu rozpoczęła nadawanie Telewizja Trwam. Fakt ten postanowił uczcić prezydent Słupska Robert Biedroń. Na swoim profilu na Twitterze, życzy "wszystkiego najlepszego" pierwszej w historii telewizji, w której "bezdomni rozdają samochody".

Share
Robert Biedroń składa życzenia TV Trwam: pierwszej telewizji, w której bezdomni rozdają samochody
Źródło: PAP, Fot: Marcin Kaliński
d3cdxlr

"Dziś 15. rocznica powstania TV Trwam - pierwszej telewizji w historii, w której bezdomni rozdają samochody. Półtorej dekady temu była to absolutnie nowa jakość w polskich mediach. Cieszy, że ten poziom zaczynają dościgać i inne media, np. media publiczne. Wszystkiego najlepszego!" - napisał na swoim profilu na Twitterze Robert Biedroń.

Należąca do Fundacji Lux Veritas Telewizja Trwam otrzymała koncesję 13 marca 2003. Nadawanie zainaugurowała 10 czerwca 2003 transmisją z okazji 750. rocznicy zjazdu drohiczyńskiego. Regularne nadawanie programów drogą satelitarną rozpoczęła jednak dopiero dwa dni później 12 czerwca o godz. 18 modlitwą „Anioł Pański” i serwisem informacyjnym.

Dyrektorem stacji jest o. Tadeusz Rydzyk. To właśnie do jego słów nawiązał w swoim poście Biedroń, pisząc o "rozdających samochody" bezdomnych. W jednym z programów dyrektor TV Trwam pochwalił się bowiem, że dostał dwa auta od "bezdomnego pana Stanisława z Warszawy".

d3cdxlr

Podziel się opinią

Share
d3cdxlr
d3cdxlr
Więcej tematów